חיפוי קרקע אורגני באמצעות מרסקת גזם

במטעים, כרמים ושדות נוצר גזם בעונות הגיזום וקטיף, אשר בו יש לטפל בהתאם לחוק. יחד עם זאת, במקום להזמין קבלן גזם או לפנות את הגזם לאתר ייעודי באופן עצמאי, ניתן לרכוש מרסקת גזם המתאימה לאופי גזם, לגודל השטח ולתדירות השימוש, וכך לקבל גזם מרוסק שיכול לשמש גם בתור חיפוי קרקע אורגני.

מדובר בחיפוי המעניק לקרקע ולצומח יתרונות מרובים שיתוארו מייד, בו ניתן להשתמש לצרכי השדה, הכרם או המטע עצמו, וכן למכור לחקלאים אחרים ואף לצרכנים מוסדיים פרטיים עבור גינות בתים ושטחים ציבוריים. לשם כך ניתן להזמין בחברתנו מרסקת גזם מקצועית ולקבל ייעוץ והכוונה מהצוות המנוסה שלנו לבחירה נכונה של מכונה המתאימה לצרכיכם.


להתרשמות ממגוון מרסקות הגזם של חברתנו לחצו כאן


היתרונות של גזם כחיפוי קרקע אורגני

חיפוי קרקע בגזם יכול להתבסס בין היתר על ענפים, עלים, קליפות עצים, שיחים וצמחים שונים המטופלים על ידי המרסקת. חיפוי כזה תורם לפוריות הקרקע ולהטבת הצמחייה בצורות שונות. כך למשל, החיפוי תורם להקטנת האידוי של המים מהקרקע באופן משמעותי, בעשרות אחוזים באופן יחסי לקרקעות חשופות. כמו כן ניתן להשתמש ברסק בתור חיפוי קרקע למניעת עשבים מפני שהוא יוצר שכבה המקשה על האור השמש לחדור, ובאותו הזמן מקשה על נבטים לצמוח למעלה. במידה שצומחים עשבים גם קל יותר לתלוש אותם בזכות החיפוי. הדבר בהחלט עשוי לחסוך שימוש בחומרי ריסוס ובשעות עבודה. 

בנוסף לכך, חיפוי קרקע אורגני תורם להקטנת התנודות של טמפרטורות יום ולילה, דבר העוזר לשמירה על השורשים מפני קור וחום קיצוניים העלולים לפגוע בהם. יתרה מכך, ההתפרקות של הגזם לאורך זמן תורמת לפוריות הקרקע בזכות החומרים המזינים השבים אליה, וכן שיפור תהליכי הפירוק של החומרים ומבנה הקרקע בזכות מצע מצוין למיקרואורגניזמים. חיפוי קרקע בגזם גם סופג בעונת החורף גשמים חזקים, דבר התורם לפגיעה רכה יותר של הגשם באדמה ולהגדלת כושר הספיגה שלה. השכבה האורגנית גם תורמת להקטנת נזקים הנגרמים מהידוק של הקרקע על ידי מיכון ואדם, דבר המשפר שוב את כושר הספיגה של הקרקע ואת מידת האוורור שלה.


להזמנת מרסקת גזם 

לפרטים נוספים בנושא ולקבלת ייעוץ מקצועי והכוונה אודות מרסקות גזם של חברתנו, השאירו פרטיכם באתר החברה או צרו קשר עם חברת אוריאל ובניו בטלפון 40\08-9445739 או במייל s_uriel@netvision.net.il.